Дорогі наші Батьки! Якщо ви мрієте, щоб ваша дитина стала професійним баскетболістом, ці правила для вас! Перечитайте уважно та пронумеруйте по ступеню важливості для себе та вашого юного баскетболіста..

Не намагайтесь підмінити долю своєї дитини на власну. Це його власна доля, саме його життєвий шлях. Дайте можливість сину пройти свій шлях. Зосередьтесь краще на тому, щоб підтримати та зрозуміти дитину як в складних ситуаціях, так і  в моменти перемог.

Батькам на дитину заборонено ображатися. Краще разом «проговорити»  проблему. Це вже півкроку до її вирішення.

В успіх дитини потрібно вірити щиро. Діти дуже чуттєві до нещирості в будь-яких проявах будь-яких людей. Їх чисті душі особливо тонко відчувають своїх рідних. Вони можуть пробачити вам усе, окрім нещирості та невіри в них.

Батьки.. Вам потрібно пояснювати своїм юним баскетболістам, що тренера роблять ставки на талановитих гравців, які демонструють найкращі результати та можливості. Однак, успіх є результатом тяжкої наполегливої праці. І якщо в якийсь момент дитині чи вам здалось, що тренер ставиться якось особливо до таких перспективних товаришів по команді, а вашому сину приділяє менше уваги, ви маєте бути переконані та зобов’язані переконати дитину в тому, що це помилкова егоїстична думка. Тренер ставиться до вихованців як до членів його родини і любить усіх однаково. Просто йому потрібна підтримка, розуміння від команди. Незалежно від позиції на площадці, віку чи номера на майці. А на сильніших лягатиме завжди більший тягар відповідальності за командний результат.

Батьки… ви маєте усвідомити, що тренер знаходиться у кращому становищі для оцінки гри. І щодо комбінацій, і щодо швидкості реакції, дотримання правил, ігрового часу і т.д. Для цього тренер володіє і технікою, і тактикою гри. Батьки можуть побачити тільки гру. І зовсім не зрозумілим для нас бувають ситуації, коли м’яч в корзині, а тренер чомусь сварить гравця. А сварить тому, що результатом гри у юному віці є не кількість забитих очей, а корисність на площадці, розуміння команди, командна гра.

Батьки..Ви не маєте право на сумнів щодо професійності тренера, раз довірили йому свою дитину. Тренер має професійну здатність визначати та оцінювати його талант та успіхи. Якщо у вас з’явилися сумнівні думки щодо цього, не відкладайте розмови з тренером. Поділіться вашими сумнівами, довіряйте тренеру.  Вашу дитину не може тренувати людина, якій ви не довіряєте.

Батьки..Вам категорично забороняється тренувати свою дитину. Єдина людина, якій дозволено здійснювати такий важливий процес – це Тренер. Підтримуйте дитину, але не тренуйте. Це на ваша робота. Якщо юний гравець почне сумніватися в правильності інструкцій тренера, він не зможе навчитися професійно грати в баскетбол.

Батьки…Ви маєте зрозуміти просту істину. Тренер цінить усіх гравців команди. Однак ніколи не покладе на одну вагу особистий інтерес вихованця з командною метою. Його покликання – присвятити усе саме команді.  І це непросте для усіх розуміння потрібно виховувати у дітей, щоденно «розкладаючи на молекули» будь-яку ситуацію. Якби ви не змучились. Якби не хотіли подивитися улюблений фільм чи передачу. Якби не хотіли гуляти чи спати! Ви зобов’язані допомогти виховувати в дитині саме командний дух. Тоді вашій дитині буде легко в будь-якій ситуації, комфортно грати в будь-якій команді.

Вам категорично забороняється обговорювати з тренером гру інших дітей, робити негативні порівняння, засуджувати поведінку гравця на площадці, висловлювати будь-яку негативну оцінку. Так само, як обговорювати це з дитиною. Оцінювати має право тільки Тренер, якій посвячений в таку ситуацію і зможе оцінити дії кожного на площадці об’єктивно. Ви повинні налаштувати дитину на співпрацю з Тенером. Якщо у гравця хоча б у чомусь виникають сумніви, непорозуміння, злість, перше, що він має зробити – поговорити з Тренером. Це його вчитель, особистий психолог, «батько» в баскетболі. Після розмови, навіть якщо гравець отримає зауваження, в нього не залишаться сумніви щодо нещирості та нелюбові до нього Тренера. І вже не будуть опускатися руки на тренуванні. А з’явиться ще сильніше бажання не підвести тренера, показати все, на що здатний.

Батьки…Бувають сумні момети, коли гра «не пішла», коли гра програна. І тоді дуже багато,  залежить від вас. Ви маєте навчити дитину переживати негативний досвід. Так, це досвід,  який потрібно гравцю використати для подальшого самовдосконалення. «Сьогодні я не забив жодного очка», «я слабо боровся», «в мене не вийшло» потрібно трансформувати у «завтра на тренуванні я зроблю більше кидків», «я вкладу усю силу при відпрацюванні прийомів і доведу собі і Тренеру, що на грі була випадковість»; «я попрацюю ще більше над собою і все в мене вийде». Батьки, підтримайте віру юного баскетболіста в себе, в Тренера, в команду ЗАВЖДИ, навіть якщо і вас долають сумніви. Треба виховувати силу віри в дитині.А ця сила могутніша за всі.Тільки вона веде до перемоги.

Батьки… Не показуйте негативний приклад, звинувачуючи в усьому суддів. Частіше за все, вони мають кращу позицію, досвід, краще знають правила. Голосні мами на трибунах мають бути підтримкою своїх дітей, а не зароджувати в них думку, що вони завжди в усьому праві та бажання сперечатись з тенером та суддєю.

Батьки…Не можна вимагати від дитини більшого, ніж те, на що він здатний у своєму віці. Не можна примушувати його робити щось без бажання. Інакше ви можете задати непоправиму шкоду – зародити нелюбов до Баскетболу. А от виховувати, формувати це бажання – вкласти більше зусиль, потратити більше часу, дисциплінувати себе – це ваша найважливіше завдання.

Ви  маєте усвідомлювати, що тільки невеличкий відсоток гравців юнацької команди стають професійними гравцями. Це не просто статистика. Це життя. Однак, все, що вони здобудуть на площадці під час навчання – досвід, вміння боротися, віру в себе, вміння працювати в команді, дузів на все життя, не здаватися труднощам, море емоцій, повагу та любов до них Тренера – хіба це не варто того, щоб присвятити себе Баскетболу? Так дайте можливість дитині любити Баскетбол, отримувати величезне задоволення від самої життєвої подорожі в ньому, яким би не було майбутнє. А життя все розставить на свої місця.

Отже, бути батьками баскетболістів дуже складно. Але якщо  разом з нами в Баскетбольній академії, у нас разом усе вийде. Ми віримо в вас!

За ідею звернення до баскетбольних батьків вдячні: http://tribe.betterbasketball.com/…/16-rules-for-basketbal…/